пятница, 24 апреля 2020 г.

26 квітня - День Чорнобильської трагедії


У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1-й годині 23 хвилини на Четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа, яка з острахом сколихнула всю планету. Чорнобиль нагадав цілому світу, що в самому серці Європи живе великий народ. Світ спочатку почув слово «Чорнобиль», а потім таке незвичне – «Україна». А для багатовікової історії України – Чорнобиль став ще однією трагедією в хронології духовного і фізичного знищення нації.
Чорнобильська трагедія належить до тих подій, справжнє значення яких людство, можливо, ще тільки починає осягати, адже 34 роки – занадто короткий строк аби суспільство усвідомило, як змінила ця катастрофа наше життя. Із перших днів ліквідатори самовіддано взялися долати цю катастрофу, не замислюючись над загрозою власному життю. Назавжди втрачене здоров’я, загублені життя – ось ціна, якою вдалося ліквідувати пожежу на станції.
Біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь в ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню.
Але Чорнобиль - не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.
З метою увічнення пам'яті про трагедію в Добропільській центральній районній бібліотеці було оформлено виставку-інформацію «Чорний біль торкається сердець».   
Пам’ятаємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам!