вторник, 26 апреля 2016 г.



«Чорнобильська трагедія у наших серцях»












Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме  чорним  вогнищем скорботи.
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. о 1-й год. 23 хв. на Четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа, яка з острахом сколихнула всю планету. Чорнобиль нагадав цілому світу, що в самому серці Європи живе великий народ. Світ спочатку почув слово “Чорнобиль”, а потім таке незвичне – “Україна”. А для багатовікової історії України – Чорнобиль став ще однією трагедією в хронологї духовного і фізичного знищення нації.
 1986 рік – аварія на Чорнобильській АЕС назавжди залишиться в наших серцях вічним болеем. Наслідки аварії страшні. Це мільйони людей, які постраждали від радіації. Виведена з господарського обігу частина території України під назвою “зона відчуження” – це сільськогосподарські землі , лісові масиви та водоймища . Зона відчуження – злочинна, мертва зона, яка охоплює 2712 кв.км . Для когось це можливо і “зона відчуження ”, а для нас це Батьківщина. Це відірваний від України і змордований край Батьківщини. Це наша зона Національної трагедії.
Сьогодні, 26 квітня, в залі засідань райдержадміністрації відбувся районний захід «Чорнобильська трагедія у наших серцях» з нагоди 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС. В залі зібралися ліквідатори, переселенці із зони відчуження, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, сільські голови, громадськість, щоб вкотре згадати уже про 30-ту річницю Чорнобильської трагедії.

Перед початком заходу всі присутні могли ознайомитися з тематичною виставкою «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять», яку представили працівники районної бібліотеки. Відкрили захід в.о.голови райдержадміністрації Олександр Баранник та голова районної ради Тамара Бєлянкіна, які наголосили, що Чорнобильська трагедія повинна стати уроком для всього людства, і чужої біди ніколи не буває, що ми із смутком повертаємося до 26 квітня – дня чорнобильського лиха – 30 років тому. Його не викреслити з пам’яті, бо Чорнобиль став знаком біди для мільйонів людей. Біда розчинилася у повітрі, воді, чорноземах, але найгірше те, що вона розчинилася в людях. Надзвичайно важливо як розвиватиметься світ після цих подій, які висновки буде зроблено суспільством для недопущення такої катастрофи в подальшому. Людство повинно постійно пам`ятати про такі події, переосмислювати їх. Керівники звернулися зі словами подяки до ліквідаторів наслідків аварії за спасіння від чорнобильського лиха. Учасники хвилиною мовчання вшанували пам`ять усіх загиблих та померлих, хто врятував світ від техногенної катастрофи. 12-м чорнобильцям за відвагу та мужність, виявлену під час ліквідації аварії, було вручено подяки райдержадміністрації. Районна делегація наприкінці концерту-реквієму разом з представниками Добропільського ОМВК поклали корзину з квітів біля пам’ятного знаку чорнобильцям. Святкову програму для всіх присутніх підготували відділ культури ітуризму райдержадміністрації та художні колективи Світлівського БНТ, Святогорівського МБК, Шевченківського, Криворізького та Завидо-Кудашівського сільських будинків культури.